IMPALNTOLOGIJOS IR

ODONTOLOGIJOS KLINIKA ŠYPSENA

Ukmergės g. 19, Panevėžys

Dirbame: I-V 8:00 - 19:00; VI 8:00 - 15:00

 

Registracija

+370 640 17473

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena – procedūra, atliekama odontologo kėdėje. Procedūros metu nuo dantų paviršiaus  ir po gleivine pašalinamos minkštosios bei kietosios apnašos, dantų akmenys. Akmenys bei apnašas yra šalinami kiuretėmis, ultragarsiniu skaleriu "Satelec", arba "EMS" skaleriu (tiems pacientams, kurie turi širdies ligų). Dantys poliruojami poliravimo pasta. Taip pat naudojama "AIR-N-GO" sodapūte - procedūros metu naudojama ''Pearl Drops'' soda - kuri padeda išgauti vienu ar keliais tonais šviesesnius dantis. Po profesionalios higienos dantys vėl natūraliai ima spindėti, šiek tiek pabąla, o, svarbiausia, yra švariai nuvalomi bei apsaugomi nuo pavojingų dantų ir dantenų ligų, tokių kaip kariesas, gingvitas, periodontitas ir kt. Profesionali higiena gelbsti nuo prasidedančio uždegimo, blogo burnos kvapo, sustabdo dantenų kraujavimą, dantys tampa mažiau jautrūs. Atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą rekomenduojama mažiausiai 2 kartus per metus, o išskirtiniais atvejais, sparčiai kaupiantis apnašoms rūkant, sergant lėtinėmis ligomis – ir dažniau, vidutiniškai kas 3-4 mėn.   
Kodėl svarbu atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą?   
Prasta burnos ertmės būklė daro nemažą įtaką gerai žmogaus savijautai ir sveikatai. Nesirūpinant higiena, burnos ertmėje atsiranda puiki terpė infekcijoms, o tai gali pakenkti ir kitiems organams – širdžiai, plaučiams, inkstams, sąnariams, taip pat besilaukiančios moters vaisiui.   
Laiku nepašalinus dantų apnašų, jos dėl mineralizacijos procesų pavirsta dantų akmenimis. Akmenys – toksinų, bakterijų ir rūgščių, neigiamai veikiančių dantų, dantenų ir periodonto audinius, buveinė.   
Dėl prastos burnos higienos ir nesveikų dantų žmogus jaučiasi nevisavertis, nes šypsena turi daug įtakos šypsantis, bendraujant  ir kt. Blogas burnos kvapas ir apnašomis, akmenimis nusėti dantys kelia diskomfortą ir mažina pasitikėjimą savimi.