IMPALNTOLOGIJOS IR

ODONTOLOGIJOS KLINIKA ŠYPSENA

Ukmergės g. 19, Panevėžys

Dirbame: I-V 8:00 - 19:00; VI 8:00 - 15:00

 

Registracija

+370 640 17473

Endodontija

Endodontinio gydymo procedūra

Endodontinis gydymas gali būti atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Visų pirma gyd. odontologas padaro ir įvertina danties rentgeno nuotrauką. Nuskausminus dantį, dantis izoliuojamas koferdamu, kad darbo laukas būtų švarus ir į jį nepatektų seilės, infekcija, taip pat tam, kad į burną nepatektų gydomosios medžiagos.

Po to odontologas per danties vainiko viršų atveria danties pulpą. Naudodamas labai mažus instrumentus, odontologas kruopščiai pašalina infekuotą ar uždegiminę pulpą, danties kanalą išvalo, išplatina.

Išvalius ir suformavus kanalą, gyd. odontologas šaknies kanalus visiškai izoliuoja juos pripildydamas biologiškai suderinamos medžiagos, vadinamos gutaperča. Kai kuriais atvejais šis šaknies kanalo gydymas gali būti baigtas vieno apsilankymo metu. Tokiu atveju šaknies kanalas yra užplombuojamas, o danties vainikas atstatomas plombine restauracija.

Po endodontinio gydymo danties vainikas atstatomas plomba arba vainikėliu ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Klinikoje yra atliekamas endodontinis kanalų pergydymas. Gydytoja endodontė, baigusi antrinę endodontijos rezidentūrą nuolat tobulinasi užsienyje.

Kanalų pergydymui naudojamas Carl Zeiss mikroskopas. 

Kanalų gydymo kokybei įvertinti naudojami skandinaviški "PRO ONE" (panoraminis) ir "PRO X"(dentalinis) rentgeno aparatai.