IMPALNTOLOGIJOS IR

ODONTOLOGIJOS KLINIKA ŠYPSENA

Ukmergės g. 19, Panevėžys

Dirbame: I-V 8:00 - 19:00; VI 8:00 - 15:00

 

Registracija

+370 640 17473

Vaikų dantų gydymas

Odontologijos klinikoje Šypsena labai laukiami mažieji pacientai. Mes stengiamės, kad mažyliai įgytų taisyklingos burnos higienos įgūdžius, sumažintu baimę odontologui ir žinoma- padėti atsitikus nelaimei- kai dantukai jau pradeda gesti.

Sėkmingas vaikų dantų gydymas priklauso ne vien nuo gydytojo odontologo profesionalumo, bet ir nuo gero psichologinio pasiruošimo darbui su vaikais. Taip pat svarbus tėvų elgesys kabinete, bei pokalbiai su vaikais apie dantų gydymą namuose. Todėl dažnai norint pasiekti gerų gydymo rezultatų turime glaudžiai bendradarbiauti su vaiko šeima.

Labai svarbu, kad pirmasis vizitas  pas odontologą būtų profilaktinis, o ne dėl atsiradusio danties skausmo. Tada galima susipažinti su vaikučiu, apžiūrėti aparatūrą ir instrumentus, pažiūrėti pamokantį filmuką ir pašnekėti apie tai, ką daryti, kad dantukai negestų. 

Kariesas (ėduonis) yra liga, sukeliama tam tikrų burnoje esančių bakterijų. Svarbu suprasti, kad labai daug kariozinių pažeidimų galime išvengti pastoviai rūpindamiesi vaiko burnos higiena. Nuo pat pirmųjų dantukų atsiradimo juos reikia valyti drėgnu švariu audiniu, o atsiradus daugiau dantuku jau reikia pradėti naudoti minkštą dantų šepetėlį ir labai nedidelį pastos kiekį. Visi žino, kad dantis reikia valyti bent  2 kartus per dieną, bet ypatingai svarbus yra vakarinis dantų valymas, kadangi naktį, pasikeitus seilių klampumui, kariesologiniai pažeidimai dantyse vystosi gerokai sparčiau. 

Mūsų klinikoje pieninių dantų gydymui naudojamos stiklo jonomerinės plombos, turinčios gydomųjų savybių. Esant nedideliems ar vidutiniams karioziniams pažeidimams, naudojamos spalvotos kompomerinis plombos. Vaikučiams labai patinka paspalvinti savo dantukus jiems patinkančiomis spalvytėmis.

Klinikoje turime specialią vaikučių laukimo zoną, kurioje vaikučiai gali niekieno netrukdomi  žaisti ir nors trumpam užmiršti baimę odontologui:)