Vaikų dantų gydymas

Jūsų šypsena - profesionalų rankose

Registracija

Ankstyvajame amžiuje išugdyti taisyklingi dantų priežiūros įgūdžiai – tai svarbi profilaktika sveikiems dantims. Galime sakyti, kad tai yra neįkainojama investicija į vaiko burnos sveikatą ateityje. Svarbu žinoti, kad pieninius vaikų dantis  gydyti reikia ir būtina. Visų pirma, negydomi dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas, o priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos netaisyklingam sąkandžiui. Pieniniai dantys palaiko vietą nuolatiniams dantims, todėl netekus per anksti, naujas dantis gali išdygti kreivai.

Klinikos gydytojai skiria ypatingą dėmesį psichologiniam vaiko paruošimui prieš gydymą. Neskubame pradėti gydymo per pirmąjį apsilankymą - jei baimės nepavyksta nugalėti, paskiriame pakartotinį vizitą susitariant, kad kitą kartą jau bus galima apžiūrėti dantukus.

Tam, kad apsilankymas pas odontologą sukeltų kuo mažiau streso, klinikoje specialiai pieninių dantų gydymui vaikas gali išsirinkti  spalvotos plombos spalvą, kas suteikia gerų emocijų ir padidina vaiko įsitraukimą į dantų gydymą.

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS – PROFESIONALŲ RANKOSE


Psichologinis paruošimas prieš gydymą
Spalvotos plombos
Vaikų gyd. odontologai iš Vilniaus Žalgirio klinikos


Detaliau apie paslaugą

Kodėl būtina gydyti pieninius dantis?
Svarbu žinoti, kad pieniniai dantys: 
  • palaiko ir sudaro burnoje tarpus, kurie reikalingi dygstant nuolatiniams dantims;
  • padeda vystytis vaiko žandikauliui ir formuoja veidą;
  • turi įtakos augimui ir svoriui;
  • turi įtakos vaiko virškinimo organų sistemos veiklai;
  • ėduonies pažeisti dantys yra potencialus infekcijos židinys vaiko organizme;
  • jei dantys negydomi ir jų netenkama per anksti, gali atsirasti nuolatinių dantų sąkandžio problemų.
Sveiki pieniniai dantys svarbūs ne tik kramtymui, bet žandikaulių augimui, nuolatinių dantų dygimui. Todėl klaidinga manyti, jog pieninių dantų gydyti nebūtina. Negydomas pieninis dantis pradeda skaudėti, nes infekcija pasiekia nervą ir jį sunaikina. Kai ima skaudėti laiku nesugydytą dantuką, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. 
Pratinkite vaiką valyti dantis nuo pat mažų dienų. Patariame iki  6-7 metų vaikams padėti valyti dantis. Kol vaikas neišmoksta rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Vaiką pratinkite valyti dantis šepetėliu pačiam, bet pabaigti dantų valymą turi tėvai.

Pirmuosius dantukus valykite drėgna marle ar švariu audeklu po pusryčių, ir ypač vakare, prieš miegą.

Išdygus dantukams reiktų atpratinti vaiką nuo naktinių maitinimų. Ypač kenkia saldūs gėrimai, saldžios arbatos, todėl būtina riboti cukraus kiekį vaiko racione. 

Svarbu nepamiršti du kartus per metus profilaktiškai tikrinti vaikų dantis, taip galima išvengti dantų ir dantenų ligų bei laiku pastebėti nedideles problemas ir neskausmingai, be didesnio diskomforto, jas išgydyti.


Vaida Puodžiūnaitė

gyd. odontologė, estetinio plombavimo specialistė 

Greta Sakalauskaitė-Stanikūnė

gyd. odontologė 

Renata Tamošiūnienė

gyd. odontologė 

RODYTI KONTAKTUS