Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kurios metu atstatoma kietųjų danties audinių anatominė forma. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis, dantų protezavimu atkuriami prarasti paciento dantys, grąžinant visavertę dantų kramtymo funkciją ir estetiką.

Kada rekomenduojamas dantų protezavimas?

Dantų protezavimą galima rinktis ir estetiniais tikslais, kai pacientas pageidauja koreguoti danties formą, spalvą, uždaryti tarpelius tarp dantų. Požiūris į protezavimą labai pasikeitė pradėjus intensyviai naudoti bemetalę keramiką arba porcelianą. Atliekant  estetinį dantų protezavimą priekinėje dantų srityje rekomenduojame bemetalę keramiką arba cirkonio oksido restauracijas. Tokie  protezai nepriekaištingai išsprendžia estetines problemas.

Klinikoje protezų konstrukcijos gaminamos naudojant pačias moderniausias ir ypač tikslias technologijas. Didelis dėmesys skiriamas ne tik burnos ertmės funkcijos atstatymui, bet ir estetinei jos išvaizdai. Inovatyvios įrangos ir kokybiškų medžiagų progresas dantų protezavimo srityje leidžia mums pasiekti puikių rezultatų ne tik atstatant funkciją, bet ir maksimalią estetiką.

Klinikoje teikiamos visos dantų protezavimo paslaugos:

  • Mikroprotezavimas. dantų užklotai ir įklotai, dantų laminatės
  • Išimami protezai. išimamos plokštelės, elastinės plokštelės, lanko atraminiai protezai
  • Fiksuoti protezai. metalo keramikos, cirkonio keramikos vainikėliai, dantų protezų tiltai 
  • Fiksuoti protezai ant implantų. vainikėliai ant implantų, žandikaulio atkūrimas išimamomis plokštelėmis ant implantų, žandikaulio atkūrimas neišimamomis plokštelėmis ant implantų, viso žandikaulio dantų atstatymas ant 4 implantų 
Dantų protezavimo būdai

Dantų mikroprotezavimas dantų įklotais ir užklotais

Atvejai, kai netenkama didelės dalies krūminių dantų. Atstatymas tokio danties defekto plombine medžiaga yra rizikingas dėl plombos dydžio. Sudėtinga atkurti danties anatomiją, kyla rizika mikro plyšių susiformavimui ir tolimesniam danties gedimui. 

Tokiais atvejais rekomenduojamas mikro protezavimas dantų įklotais ar užklotais, skirtais atstatyti krūminių dantų paviršiaus daliai ar visam paviršiui. Keramikiniai dantų užklotai gaminami dantų technikų laboratorijoje, mikro protezavimas ne tik atstato danties funkciją, estetiką, bet jį ir sutvirtina. 

Išimami dantų protezai

Tai tam tikros dantų plokštelės, išimamos nakties metu. Plokštelėms reikalinga speciali priežiūra – mirkymas tam skirtose medžiagose. Išimami dantų protezai dažniausiai taikomi praradus daugiau negu vieną dantį. 

Dantų protezavimo kaina išimamais protezais yra gerokai žemesnė nei fiksuotų protezų, tačiau tokio tipo protezas pilnai neatkuria dantų kramtymo funkcijos, dažnai sukelia nepatogumų – nėra stabilūs, dirgina gleivinę, dažnai reikalinga tvirtinti specialiais protezų klijais.

Fiksuoti dantų protezai

Tai dantų vainikėlis, tiltelis arba protezai, tvirtinami ant implantų, ir yra neišimami.  

Vieno danties karūnėlė – tai ne visiškai iškritusį, bet vienaip ar kitaip pažeistą dantį apgaubiantis protezas, tvirtinamas nuosavo paciento danties. 

Tiltelis gaminamas, kai reikalinga atkurti dantų eilę. Tokį tiltą tvirtiname ant nušlifuotų dantų, į tuščią danties vietą įstatant danties protezą. 

Pats pažangiausias protezavimo metodas – protezavimas ant implantų, kai danties vainikėlis ar plokštelė tvirtinami ant prigijusių implantų. 

Neišimami dantų protezai

Finansiškai brangiausias, tačiau komfortiškiausias, tvariausias ir psichologiškai labiausiai atsiperkantis dantų protezavimo būdas. Tokiems protezams pakanka taisyklingos burnos higienos nmuose. Pacientui rekomenduojame reguliariai lankytis pas jį prižiūrintį specialistą implanto ir dantų restauracijos stabilumo vertinimui. Pasirinkus tokius protezus užtikrinama pilna kramtymo funkcija, estetika ir užkertamas kelias tolimesnam žandikaulio nykimui. Fiksuoti protezai atrodo maksimaliai estetiškai, juos patogu nešioti.

Koks protezavimo būdas tinkamiausias Jums, patars klinikos specialistas individualios konsultacijos metu.

Estetinės dantų laminatės

Dantų mikroprotezavimas dantų laminatėmis – itin preciziškas protezavimas plonomis keramikos plokštelėmis, laminatėmis, kurių storis siekia vos 0,2-0,5mm. Laminatės tvirtinamos priekinių dantų srityje siekiant patobulinti dantų spalvą, formą; atstatomi nusidėvėję dantys, uždaromi tarpai tarp dantų. Protezuoti dantų laminatėmis galima tiek pavienius dantis, tiek visą šypsenos zoną.

Protezuojant estetinėmis keramikos laminatėmis maksimaliai išsaugomi sveiki danties audiniai. Toks protezavimo būdas dažnai vadinamas estetiniu protezavimu. Patyręs speciaistas itin tiksliai parinks dantų spalvą, formą ir dydį, toks protezavimo darbas atitinka paciento veido anatomiją, todėl natūraliai įsilieja į bendrą paciento išvaizdą ir nesukuria dirbtinumo šypsenoje. Tokiu būdu protezuoti dantys šiandien yra estetiškiausias būdas atkurti, o neretais atvejais – ir sukurti nepriekaištingą šypseną. 

Dantų laminatės: 

  • Atrodo estetiškai nepriekaištingai, gaminamos iš šviesai pralaidžių medžiagų, todėl atkurta šypsena pasižymi natūralumu, aukšta estetika, nepraranda blizgumo. Laikui bėgant dantų laminačių poliruoti nereikia
  • Ilgaamžiškos. Laikantis gerų burnos higienos įpročių dantų laminatės gali tarnauti daugiau negu 10 metų. Susidėvėjus laminatei ji lengvai pakeičiama nauja
  • Protezuojant dantis laminatėmis dantis šlifuojamas minimaliai – iki 1 mm, todėl džiugina ne tik protezavimo rezultatas, bet ir užtikrinamas sveikų danties audinių išsaugojimas
  • Protezuojant visą šypsenos zoną pasiekiama ypatingai aukšta šypsenos estetika, atitinkanti kiekvieno paciento individualius estetinius lūkesčius ir dera anatomiškai
Rekomendacijos nešiojantiems išimamus protezus

Išimami dantų protezai, tokie kaip plokštelės ar lanko atraminiai protezai yra gaminami individualiai pagal aktualią paciento gleivinės ir dantų anatomiją. Todėl svarbu suprasti, kad tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums.

Pirmosiomis savaitėmis, pradėjus nešioti išimamus protezus, gali pasireikšti pykinimas, padidėti seilėtekis, galite sunkiau tarti kai kuriuos garsus, nepatogu sukąsti dantis, juntama nepatogi liežuvio padėtis. Adaptacija vyksta 2-3 savaites po naujų protezų uždėjimo.

Kol vyksta adaptacija, gali atsirasti nuospaudų skirtingose burnos gleivinės vietose. Rekomenduojame kreiptis į Jus prižiūrintį gydytoją, kuris atliks protezo korekciją. Kartais prireikia atlikti ne vieną naujo protezo pataisą, kad įvyktų galutinė adaptacija ir atsirastų komfortas dėvint.

Pirmosiomis dienomis po naujų protezų uždėjimo rekomenduojame rinktis minkštesnį maistą, stengtis daugiau ir raiškiai kalbėti ar skaityti, taip paspartinsite protezų adaptaciją. Nešiojant protezus venkite kramtyti labai kietą maistą, kaip riešutai, karameliniai saldainiai, džiūvėsiai ir pan., taip pat vengti labai lipnaus maisto, kaip kramtomoji guma, tąsi karamelė ir pan., nerekomenduojami ir dideli maisto temperatūros kontrastai.

Pirmosiomis paromis, kad paspartintumėte protezų adaptaciją, galite išvalytus protezus palikti burnoje miego metu. Įvykus adaptacijai išvalytus protezus nakčiai išsiimkite, leiskite pailsėti burnos audiniams.

Išimamus burnos protezus rekomenduojame valyti minkštu dantų šepetėliu, neabrazyvia dantų pasta. Galite rinktis ir specialų šepetėlį, skirtą protezams valyti. Venkite balinančių dantų pastų, dantų pastų, kurių sudėtyje yra sodos, žolelių. Tokios pastos gali pakenkti protezų spalvai ar pažeisti protezų struktūrą. Didesnį dėmesį rekomenduojame skirti protezo tarpdančių valymui, kur labiausiai kaupiasi maisto likučiai. Protezų dezinfekcijai galite įsigyti ir papildomų priemonių vaistinėje (naudoti pagal gamintojo rekomendacijas).

Protezus rekomenduojame valyti po kiekvieno valgio. Jeigu tokios galimybės tuo metu neturite, paskalaukite protezus po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte maisto likučius, ir nesikauptų bakterijos.

Protezus rekomenduojama laikyti jiems skirtoje dėžutėje, nenešioti jų kišenėje, protezus laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams neprieinamoje vietoje, nes protezai gali lūžti.

Paciento gleivinė ir dantenos nuolat keičiasi, todėl galite pastebėti, kad po kurio laiko išimami protezai nebetinka, ir juos reikalinga koreguoti. Jei protezas įskilo ar sulūžo, kreipkitės į Jus prižiūrintį gydytoją, patys dantų protezų jokiu būdu netaisykite.

Kas 6 mėnesius rekomenduojame apsilankyti pas Jus prižiūrintį gydytoją protezų padėties ir stabilumo įvertinimui. Jeigu bus reikalinga, specialistas atliks protezų korekciją ir pritaikys protezus prie esamos burnos ertmės būklės.  

Pirmuosius išimamus protezus rekomenduojame pakeisti į naujus po 1,5-2 metų, ne pirmuosius – po 4-5 metų, arba taip, kaip nurodys Jus prižiūrintis klinikos specialistas.

Specialistai

Eglė Žukauskaitė

Gyd. odontologė ortopedė
OPL-05401 OPL-04758
Panevėžys, Vilnius

Greta Sakalauskaitė-Stanikūnė

Gyd. odontologė
OPL-04934
Tikslinėse atostogose
Panevėžys

Renata Tamošiūnienė

Gyd. odontologė
OPL-04090
Panevėžys

Lina Pauliukonienė

Vyr. gyd. odontologė I Klinikos direktorė
OPL-02259
Panevėžys, Vilnius

Edita Budrienė

Gyd. odontologė, estetinio plombavimo specialistė
OPL-04215
Vilnius

Ieva Šimienė

Gyd. odontologė, estetinio plombavimo specialistė
OPL-04206
Panevėžys

Vaida Striogienė

Gyd. odontologė, estetinio plombavimo specialistė
OPL-04220
Panevėžys

Gabija Garuckaitė

Gyd. odontologė
OPL-05783
Panevėžys

Gerda Prudnikovė

Gyd. odontologė
OPL-05267
Vilnius
Kainos Panevėžyje

Paslauga

Dantų protezavimo kaina, EUR

NEIŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI 

Cirkonio vainikėlis 

280-390

Metalo keramikos vainikėlis

320

Lietas metalinis vainikėlis

150

Estetinis 1 danties protezavimas laminatėmis 

450-550

Stiklo keramikos (presuotos) vainikėlis/užklotas šoninių dantų srityje

450

Stiklo keramikos (sluoksniuotos) vainikėlis priekinių dantų srityje

450

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas klinikoje

50

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas laboratorijoje

70

PAPILDOMI DARBAI

Atspaudas (alginatinis)

15

Atspaudas (silikoninis)

50

Danties šlifavimas, retrakcija

20

Sąkandžio registras

15

Diagnostinis modelis 

15

Danties pavaškavimas (danties formos modeliavimas laboratorijoje)

25

Vainikėlio nuėmimas (nupjovimas)

10-20

Vainikėlio pricementavimas

10-20

Individualus šaukštas

15

Kieta miorelaksacinė kapa (bruksizmo)

100

Apsauginė kapa sportininkui 

120

Apsauginė kapa po didelės apimties darbų

70

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Plokštelė

300-350

Kosmetinė plokštelė (iki 3 dantų)

100-150

Termoplastinė plokštelė 

300-600

PLOKŠTELIŲ PATAISOS

Plokštelės pataisa 

30-50

Vieno danties įdėjimas į plokštelę

30-50

Vienas kabliuko įdėjimas į plokštelę

30

Vieno danties ir vieno kabliuko įdėjimas į plokštelę

50

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Cirkonio vainikėlis ant implanto

400-570

Metalo keramikos vainikėlis ant implanto 

400-470

Laikinas plastmasinis vainikėlis ant implanto su atrama

120-150

Tarpinis laikinas plastmasinis vainikėlis tiltiniame proteze ant implanto

50-70

Okliuzinės vainikėlio skylės uždarymas teflonu su plomba

20

VISO ŽANDIKAULIO PROTEZAVIMAS ANT 4–6 IMPLANTŲ (ALL-ON-4)

Titano baras su garnitūriniais dantimis, 12 dantų

2300-2700

Titano baras su cirkonio dantimis, 12 dantų

4000 + detalės

Laikinas viso žandikaulio protezas ant implantų (neišimamas) 

900-1200

Atrama 

80-100

IŠIMAMI PROTEZI ANT IMPLANTŲ

Išimama plokštelė ant 2-3 implantų (su lokatorine arba sijine fiksacija)

500 + lokatoriai

Lokatorius išimamai plokštelei

150-200

Kainos Vilniuje

Paslauga

Dantų protezavimo kaina, EUR

NEIŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI 

Cirkonio vainikėlis 

310-420

Metalo keramikos vainikėlis

320

Estetinis 1 danties protezavimas laminatėmis 

450-550

Stiklo keramikos (presuotos) vainikėlis/užklotas šoninių dantų srityje

450

Stiklo keramikos (sluoksniuotos) vainikėlis priekinių dantų srityje

450

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas klinikoje

50

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas laboratorijoje

70

PAPILDOMI DARBAI

Atspaudas (alginatinis)

15

Atspaudas (silikoninis)

50

Danties šlifavimas, retrakcija

20

Sąkandžio registras

15

Diagnostinis modelis 

15

Danties pavaškavimas (danties formos modeliavimas laboratorijoje)

25

Vainikėlio nuėmimas (nupjovimas)

10-20

Vainikėlio pricementavimas

10-20

Individualus šaukštas

15

Kieta miorelaksacinė kapa (bruksizmo)

100

Apsauginė kapa sportininkui 

120

Apsauginė kapa po didelės apimties darbų

70

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Plokštelė

400-450

Kosmetinė plokštelė (iki 3 dantų)

100-150

Termoplastinė plokštelė 

300-600

PLOKŠTELIŲ PATAISOS 

Plokštelės pataisa 

30-50

Vieno danties įdėjimas į plokštelę

30-50

Vienas kabliuko įdėjimas į plokštelę

30

Vieno danties ir vieno kabliuko įdėjimas į plokštelę

50

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Cirkonio vainikėlis ant implanto (pilno kontūro) su standartine atrama

420-590

Metalo keramikos vainikėlis ant implanto sus standartine atrama 

320-490

Laikinas plastmasinis vainikėlis ant implanto su atrama

120-150

Tarpinis laikinas plastmasinis vainikėlis tiltiniame proteze ant implanto

50-70

Okliuzinės vainikėlio skylės uždarymas teflonu su plomba

20

VISO ŽANDIKAULIO PROTEZAVIMAS ANT 4–6 IMPLANTŲ (ALL-ON-4)

Titano baras su garnitūriniais dantimis, 12 dantų

2300-2700

Titano baras su cirkonio dantimis, 12 dantų

4000 + detalės

Laikinas viso žandikaulio protezas ant implantų (neišimamas) 

900-1200

Atrama 

80-100

IŠIMAMI PROTEZI ANT IMPLANTŲ

Išimama plokštelė ant 2-3 implantų (su lokatorine arba sijine fiksacija)

500 + lokatoriai

Lokatorius išimamai plokštelei

150-200

Kainos Affidea

Paslauga

Dantų protezavimo kaina, EUR

NEIŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI 

Cirkonio vainikėlis 

320-420

Metalo keramikos vainikėlis

320

Lietas metalinis vainikėlis

150

Estetinis 1 danties protezavimas laminatėmis 

450-550

Stiklo keramikos (presuotos) vainikėlis/užklotas šoninių dantų srityje

450

Stiklo keramikos (sluoksniuotos) vainikėlis priekinių dantų srityje

350-450

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas klinikoje

50

Laikinas plastmasinis vainikėlis gaminamas laboratorijoje

70

PAPILDOMI DARBAI

Atspaudas (alginatinis)

15

Atspaudas (silikoninis)

50

Danties šlifavimas, retrakcija

20

Sąkandžio registras

15

Diagnostinis modelis 

15

Danties pavaškavimas (danties formos modeliavimas laboratorijoje)

25

Vainikėlio nuėmimas (nupjovimas)

10-20

Vainikėlio pricementavimas

10-20

Individualus šaukštas

15

Kieta miorelaksacinė kapa (bruksizmo)

100

Apsauginė kapa sportininkui 

120

Apsauginė kapa po didelės apimties darbų

70

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Plokštelė

400-450

Kosmetinė plokštelė (iki 3 dantų)

100-150

Termoplastinė plokštelė 

300-600

PLOKŠTELIŲ PATAISOS

Plokštelės pataisa 

30-50

Vieno danties įdėjimas į plokštelę

30-50

Vienas kabliuko įdėjimas į plokštelę

30

Vieno danties ir vieno kabliuko įdėjimas į plokštelę

50

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Cirkonio vainikėlis ant implanto

470-590

Metalo keramikos vainikėlis ant implanto 

370-490

Laikinas plastmasinis vainikėlis ant implanto su atrama

120-150

Tarpinis laikinas plastmasinis vainikėlis tiltiniame proteze ant implanto

50-70

Okliuzinės vainikėlio skylės uždarymas teflonu su plomba

20

VISO ŽANDIKAULIO PROTEZAVIMAS ANT 4–6 IMPLANTŲ (ALL-ON-4)

Titano baras su garnitūriniais dantimis, 12 dantų

2300-2700

Titano baras su cirkonio dantimis, 12 dantų

4000 + detalės

Laikinas viso žandikaulio protezas ant implantų (neišimamas) 

900-1200

IŠIMAMI PROTEZI ANT IMPLANTŲ

Išimama plokštelė ant 2-3 implantų (su lokatorine arba sijine fiksacija)

500 + lokatoriai

Lokatorius išimamai plokštelei

150-200

Registruotis