Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis

Skaičiuojama, kad net iki 70% Lietuvos gyventojų turi kreivus dantis. Kai kurie susiduria su nedideliais dantų susigrūdimais, tuo tarpu kiti turi rimtų sąkandžio problemų. Daugelis mano, kad kreivi dantys ar netaisyklingas sąkandis yra tik estetinė problema, neatsižvelgdami į riziką patirti rimtų sveikatos ir funkcinių problemų, kurias laikui bėgant gydyti vis sunkiau.
Net suprasdami, kad ištiesinę dantis atrodys gražiau, pasitikės savimi labiau, užsitikrins geresnę sveikatą ir gyvenimo kokybę, daugelis žmonių yra nelinkę keisti savo šypsenų dėl ilgo ir nemalonaus tradicinio gydymo metalinių breketų. Šiandien pacientai gali rinktis daug pažangesnį dantų tiesinimo būdą dantų tiesinimo kapas. 
ORDOLINE dantų tiesinimo kapos tai modernus, patogus ir efektyvus dantų tiesinimo sprendimas. Pačios kapos – tai beveik nematomi nuimami ortodontiniai prietaisai, pagaminti iš minkšto ir skaidraus medicininio plastiko. Kapos skirtos tiesinti dantis bei gydyti netaisyklingą sąkandį efektyviai, patogiai ir neskausmingai. Švelniai spausdamos, jos stumia dantis į iš anksto suplanuotą norimą padėtį. Tam, kad dantys nuolatos judėtų tikslo link, pacientai turi keisti kapas naujomis, įprastai kas dvi savaites. Lietuvoje dantų tiesinimas kapomis tampa vis populiaresnės.
.

Dantų tiesinimas kapomis Vilniuje ir dantų tiesinimas kapomis Panevėžyje – vos keli žingsniai iki tobulos šypsenos:

1 žingsnis. Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio būklę ir atliks dantų skenavimą.

2 žingsnis. Skaitmeninis gydymo planas. Patyrusių ORDOLINE dantų technikų ir ortodontų komanda parengs gydymo planą kartu su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas pristatys šį planą Jums ir parodys, kokių rezultatų pasieksite, baigę šį gydymą.

3 žingsnis. Kapų gamyba. ORDOLINE pagamins ir išsiųs kapas Jūsų gydytojui.

.

Dantų tiesinimo kapomis privalumai lyginant su breketais:

 • Kapos yra vos pastebimos.
 • Kapas nešioti patogu. Jos nesukelia skausmo, nedirgina dantenų, nebraižo skruostų ir lūpų.
 • Dantų tiesinimas kapomis dažniausiai būna trumpesnis ir reikalauja mažiau apsilankymų pas gydytoją.
 • Kai reikia, pavyzdžiui, ypatingomis progomis, kapas pacientas gali nusiimti.
 • Pacientai, nešiojantys kapas, neprivalo keisti savo kasdienių įpročių. Jie gali valgyti mėgstamą maistą ir sportuoti kaip įprasta.
Lengvos ir skaidrios orotdontinės kapos ORDOLINE. Tai permatomos, nuimamos kapos, skirtos estetiškam dantų tiesinimui ir sąkandžio koregavimui. Gydymo pradžioje sudaromas skaitmeninis gydymo planas, tuomet gaminamas reikiamas kapų skaičius. Kapos vidutiniškai keičiamos kas dvi savaites namuose. Apsilankymai pas gydytoją paskiriami vidutiniškai kas 3-6 mėn. Gydymo trukmė permatomomis kapomis yra panaši į įprastinį ortodontinį gydymą ir vidutiniškai užtrunka 8-18 mėnesių.
.

Dar keli dantų tiesinimo kapomis privalumai:

 •  Tikslus skaitmeninis gydymo planavimas – galutinį gydymo rezultatą matysite pradžioje gydymo.
 •  Retesni apsilankymai pas specialistą, lyginant su apsilankymais nešiojant įprastus ortodontinius aparatus.
 •  Kapas galima išsiimti valgant, dalyvaujant svarbiuose susitikimuose.
 •  Patogu nešioti, lengvai priglunda prie dantų, nėra aštrių detalių, kurios erzintų gleivinę.
 •  Neapsunkinta kasdienė burnos higiena, kapos nuimamos valantis dantis.Tarpas

.

Dantų tiesinimo kapomis eiga:

 • Pirmas žingsnis. Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio būklę ir atliks dantų skenavimą.
 • Antras žingsnis. Skaitmeninis gydymo planas. Patyrusių ORDOLINE dantų technikų ir ortodontų komanda parengs gydymo planą kartu su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas pristatys šį planą Jums ir parodys, kokių rezultatų pasieksite baigę šį gydymą.
 • Trečias žingsnis. Kapų gamyba. ORDOLINE pagamins ir išsiųs kapas Jūsų gydytojui. Gydytojas atiduos kapas Jums, kartu su visomis būtinomis instrukcijomis.
 • Ketvirtas žingsnis. Gydymas. Kontrolinių vizitų metu gydytojas paskirs vis naujas kapas, kurias nešiosite 22 valandas per parą ir keisite jas taip dažnai, kaip nurodys Jūsų gydytojas.
 • Penktas žingsnis. Gydymo pabaiga. Baigę nešioti paskutinę ortodontinę kapą, gydytojas paskirs palaikomąsias kapas nakčiai, kad po ortodontinio gydymo dantys išliktų taisyklingoje pozicijoje.

ORDOLINE kapos gaminamos iš alergijų nesukeliančio termoplastinio PET-G poliesterio, kuris yra minkštas, visiškai skaidrus ir unikaliai formuojamas pagal Jūsų burn

Dantų tiesinimas kapomis (galerija prieš ir po)
Patarimai nešiojantiems ORDOLINE dantų tiesinimo kapas

Mūsų klinikoje pacientų šypsenos tampa gražios ir sveikos naudojant ORDOLINE naujos kartos dantų tiesinimas kapomis. Inovacijų, skaitmeninio planavimo ir daugybės ortodontijos įrankių integravimo dėka, ORDOLINE gali gydyti net sudėtingiausius dantų susigrūdimo ir netaisyklingo sąkandžio atvejus. Taigi situacijoms, kurias būdavo sunku išspręsti naudojant senesnės kartos dantų tiesinimo kapas, nuo šiol galima sėkmingai pritaikyti ORDOLINE.

KADA NEŠIOTI KAPAS?

 • Kiekvieną kapą nešiokite 14 dienų, bent 22 valandas per parą. Kapas išsiimkite prieš valgydami ir valydamiesi dantis. Nešiojant kapas nerekomenduojama kramtyti gumos.

AR KEIČIASI MITYBA?

 • Kadangi valgydami dantų kapos išimamos, mitybos įpročių keisti nereikės. Po kiekvieno valgio kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu, tik tuomet atgal užsidėkite kapas.

KAPOS IR RŪKYMAS.

 • Nešiojant kapas rekomenduojame nerūkyti, kad kapos nepakeistų spalvos ir neprarastų skaidrumo.

KAIP VALYTI KAPAS?

 • Kapas valykite šiltu vandeniu ir dantų šepetėliu. Prieš vėl įsidedant kapą kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

KAIP PRIŽIŪRĖTI KAPAS?

 • Laikykite kapas specialioje dėžutėje, kurią gausite gydymo pradžioje. 
Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų tiesinimą kapomis


Kiek laiko truks dantų tiesinimas?

Kiekvienas gydymo atvejis yra unikalus ir priklausys nuo Jūsų esamos dantų ir sąkandžio situacijos. Vizito metu gydytojas įvertins, kiek truks Jūsų gydymas, laikantis atitinkamų gydymo nurodymų. Paprastai pacientai kapas nešioja nuo 8 iki 20 mėnesių.

Kam tinka tiesinimas kapomis?

Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. Džiaugtis sveika ir gražia šypsena gali visi suaugusieji ir jaunuoliai, kuriems sudygę nuolatiniai dantys. 

Girdėjau, kad kapomis galima tiesinti tik lengvus atvejus. Ar tai tiesa?

Anksčiau kapomis galima buvo tiesinti tik lengvus atvejus. ORDOLINE yra naujos kartos dantų tiesinimo sprendimas, apimantis daugybę ortodontinių įrankių ir 3D planavimo technologiją, todėl galime išspręsti net pačius sudėtingiausius gydymo atvejus. Jei Jūsų atvejis sudėtingas, gydant kapomis gali būti naudojami papildomos ortodontinės priemonės.

Ar tiesinimas kapomis yra brangesnis už gydymą breketais?

Dėl skirtingos kainodaros dantų tiesinimas kapomis gali atrodyti brangesnis už tiesinimą naudojant breketus, tačiau tai nebūtinai bus tiesa. Breketų kaina dažniausiai mokama tik už pirminį breketų tvirtinimą, o visi pakartotiniai apsilankymai ir breketų nuėmimas Jums kainuos papildomai. Taigi, galutinę dantų tiesinimo breketais kainą galėsite pasiskaičiuoti tik baigę gydymą. Už dantų tiesinimą kapomis įprasta mokėti visą sumą iš karto, kadangi gydytojas gali tiksliai numatyti tiesinimo kapomis eigą, trukmę ir kainą. Jeigu abejojate dėl galimybės mokėti visą gydymo sumą iškart, gydymas kapomis gali tapti labiau prieinamas pasinaudojus atidėto mokėjimo paslauga.

Specialistai

Lina Pauliukonienė

Vyr. gyd. odontologė I Klinikos direktorė
OPL-02259
Panevėžys, Vilnius

Kristina Kubiliūtė

Gyd. odontologė ortodontė
OPL-03142 OPL-03987
Panevėžys, Vilnius
Kainos Panevėžyje

Paslaugos

Dantų tiesinimas kapomis, EUR

Ortodontinės kapos ORDOLINE (pilnas kapų komplektas vieno dantų lanko tiesinimui)

900-1800

Atspaudai, diagnostinių modelių gamyba, vizualizacija kapų gamybai

300

Metaliniai breketai

580

Keramikiniai breketai 

680

Beligatūriniai metaliniai breketai 

860

Beligatūriniai keramikiniai breketai

920

Ortodontinė plokštelė vaikams

230

Gydymo kontrolė/paveržimas/korekcija

20-80

Breketų nuėmimas 

320

Reteineris 

100

Apsauginė/retencinė kapa

100

Kainos Vilniuje

Paslaugos

Dantų tiesinimas kapomis, EUR

Ortodontinės kapos ORDOLINE (pilnas kapų komplektas vieno dantų lanko tiesinimui)

900-1800

Atspaudai, diagnostinių modelių gamyba, vizualizacija kapų gamybai

300

Metaliniai breketai

580

Keramikiniai breketai 

680

Beligatūriniai metaliniai breketai 

860

Beligatūriniai keramikiniai breketai

920

Ortodontinė plokštelė vaikams

230

Gydymo kontrolė/paveržimas/korekcija

20-80

Breketų nuėmimas 

320

Reteineris 

100

Apsauginė/retencinė kapa

100

Registruotis