Protinio danties rovimas

Protiniai dantys dygsta vėliausiai iš visų nuolatinių dantų, apie 17-21uosius gyvenimo metus. Bėgant tūkstantmečiams žmonių maisto racionas stipriai keitėsi, valgomas maistas tapo minkštesnis. Laikui bėgant žmogaus žandikaulis mažėjo, ir taip neliko vietos protiniams dantims išdygti taisyklingoje padėtyje.

Svarbu paminėti, kad esant nepakankami vietos žandikaulyje, protiniai dantys dažniausiai dygsta netaisyklingoje pozicijoje, iš ko kyla papildomos problemos:

  • Išdygsta nepilnai, dygdami užstringa,  dygdami sukelia daug skausmo. Neturėdami pakankamai vietos žandikaulyje protiniai dantys ima stumti krūminius dantis. Per ilgą laiką gali pasikeisti sąkandis, kiti dantys pasislinkti į netinkamą padėtį.
  • Nepilnai išdygusius ar bedygstančius protinius dantis sudėtinga išsivalyti, todėl atsiranda aukšta rizika formuotis ėduoniui. Protiniai dantys dažnu atveju yra žemiau viso dantų lanko, juos dengia dantenos, po kuriomis kaupiasi apnašos, užsilaiko maisto likučiai, kas gali išprovokuoti dantenų uždegimą.

Ne visada protinius dantis reikalinga šalinti. Jeigu protiniai dantys išdygsta taisyklingai ir telpa dantų lanke, tokių dantų šalinti nereikia. Atlikus panoraminę dantų rentgenogramą Jus konsultuojantis specialistas informuos dėl protinių dantų padėties ir poreikio šalinti.

 

Specialistai

Julius Jankauskas

Gyd. odontologas burnos chirurgas
OPL-04610 OPL-05250
Panevėžys, Vilnius
Registruotis