Protezavimas

Jūsų šypsena - profesionalų rankose

Registracija

Dantų protezavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kurios metu atstatoma kietųjų danties audinių anatominė forma. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis.

Šiuo metu itin populiarėja estetinis protezavimas, kai pacientas pageidauja koreguoti danties formą, spalvą, uždaryti tarpelius tarp dantų. Požiūris į protezavimą labai pasikeitė pradėjus intensyviai naudoti bemetalę keramiką arba porcelianą.  Atliekant  estetinį dantų protezavimą priekinėje dantų srityje rekomenduojame bemetalę keramiką arba cirkonio oksido restauracijas. Tokie  protezai nepriekaištingai išsprendžia estetines problemas.

Klinikoje protezai gaminami naudojant pačias moderniausias ir ypač tikslias technologijas. Didelis dėmesys skiriamas ne tik burnos ertmės funkcijos atstatymui, bet ir estetinei jos išvaizdai. Geros įrangos ir kokybiškų medžiagų progresas ir prieinamumas dantų protezavimo srityje padeda mums pasiekti puikių rezultatų ne tik atstatant funkciją, bet ir maksimalią estetiką.


Estetinis protezavimas
Protezavimas ant implantų
TLK kompensacija protezavimui


Detaliau apie paslaugą

Protezų tipai

Išimami dantų protezai – tai tam tikros dantų plokštelės, išimamos nakties metu. Plokštelėms reikalinga speciali priežiūra -  mirkymas skirtose medžiagose. Išimami dantų protezai dažniausiai taikomi praradus daugiau negu vieną dantį. 

Išimamų protezų kaina yra gerokai mažesnė nei fiksuotų protezų, tačiau tokio tipo protezas pilnai neatkuria dantų kramtymo funkcijos, dažnai sukelia nepatogumų – nėra stabilūs, dirgina gleivinę, dažnai reikalinga tvirtinti specialiais protezų klijais.

Fiksuoti dantų protezai – tai dantų vainikėlis, tiltelis arba protezai, tvirtinami ant implantų, ir yra neišimami.  

Vieno danties karūnėlė – tai ne visiškai iškritusį, bet vienaip ar kitaip pažeistą dantį apgaubiantis protezas, dedamas ant senojo, nuosavo, danties. 

Tiltelis gaminamas, kai reikalinga atkurti dantų eilę.Tokį lankelį tvirtiname ant nušlifuotų dantų, į tuščią danties vietą įstatant danties pakaitalą. 

Pats pažangiausias protezavimo metodas – protezavimas ant implantų, kai danties vainikėlis ar plokštelė tvirtinami ant prigijusių implantų. 

Neišimami dantų protezai  - brangiausias, tačiau komfortiškiausias protezavimo būdas, tokiems protezams pakanka geros burnos higienos, prižiūrimi taip pat, kaip nuosavi dantys. Pasirinkus tokius protezus užtikrinama pilna kramtymo funkcija, estetika ir  užkertamas kelias žandikaulio nykimui. 

Fiksuoti protezai atrodo maksimaliai estetiškai, juos patogu nešioti.

Koks protezavimo būdas tinkamiausias Jums, patars klinikos specialistas konsultacijos metu.


Lina Pauliukonienė

gyd. odontologė, vyr. gydytoja 

Aušra Pakarklė

gyd. odontologė-ortopedė 

Greta Sakalauskaitė-Stanikūnė

gyd. odontologė 

Renata Tamošiūnienė

gyd. odontologė 

RODYTI KONTAKTUS