Sedacija

Sedacija Vilniaus klinikoje


Šiuolaikinės odontologijos pažanga siejama ne tik su sėkmingu dantų gydymu, bet ir su paciento komfortu procedūrų metu. Sedacija pacientams taikoma siekiant iki maksimumo sumažinti skausmą, baimes ir užtikrinti sklandų gydymo procesą. Tai suteikia pacientams galimybę atsipalaiduoti ir patirti dar mažiau diskomforto. Dantų gydymas su sedacija – tai būdas gydytis komfortiškai, be nerimo ir baimės.

Intraveninė sedacija – tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, padedantis pacientui atsipalaiduoti procedūros metu. Sedacijos metu naudojami specialūs vaistai, sukeliantys pacientui paviršinio miego būseną. Pacientas išlieka sąmoningas, tačiau nejaučia baimės ir skausmo, nekreipia dėmesio į supančią aplinką. Tai saugi procedūra, atidžiai atliekma klinikos profesionalų komandoje.

Dantų implantacija su intravenine sedacija

Jeigu jaučiate nerimą ir atidėliojate svarbų odontologinį gydymą dėl baimės, turite žemą skausmo slenkstį ar reikalinga didelės apimties sudėtinga operacija, Vilniaus klinikoje nuo šiol teikiame dantų implantacijos paslaugą su sedacija.

  • Komfortas ir saugumas visos procedūros metu. Gydytoja anesteziologė reanimatologė pasirūpins, kad anestezija būtų saugi, o chirurginė operacija sklandi.
  • Sedacija – tai  medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas. Procedūros metu nejausite jokių nemalonių pojūčių ar skausmo, maksimaliai atsipalaiduosite.
  • Visos sedacijos metu gyvybinių funkcijų stabilumą užtikrina gydytoja anesteziologė reanimatologė. Yra stebimas širdies darbas, arterinis kraujospūdis, deguonies koncentracija kraujyje.

Kas yra intraveninė sedacija ir kaip ji taikoma dantų implantacijos metu?

Intraveninė sedacija – tai būdas užtikrinti, kad pacientas jaustųsi atsipalaidavęs, nesijaudintų ir nejaustų skausmo atliekamos chirurginės procedūros metu, tačiau išliktų budrus ir galėtų reaguoti į gydytojo nurodymus. Dantų implantacijos metu intraveninė sedacija leidžia sumažinti skausmo suvokimą ir padėti pacientui patirti mažiau streso bei diskomforto. Intraveninę sedaciją renkasi pacientai, kurie jaučia nerimą ir atidėlioja svarbų odontologinį gydymą dėl baimės, turi žemą skausmo slenkstį ar reikalinga didelės apimties, sudėtinga ir ilgai trunkanti operacija.

Jaučiu baimę dėl intraveninės sedacijos, ar tai saugu?

Pagrindinės baimės, kurias dažniausiai pacientai įvardija, yra susijusios su intraveninės sedacijos poveikiu: „Ar būsiu visiškai be sąmonės?", „Ar procedūros metu aš būsiu saugus?", „Kaip jausiuosi po sedacijos?" Svarbu paminėti, kad intraveninės sedacijos poveikis visiškai nenuslopina paciento sąmonės – jis išlieka atsipalaidavęs, bet gali suprasti gydytojo nurodymus. Be to, visa procedūra vykdoma prižiūrint gydytojos anesteziologės reanimatologės, todėl paciento gyvybinių funkcijų stebėjimas ir komfortas yra užtikrinamas visos procedūros metu.

Kaip pasiruošti intraveninei sedacijai prieš dantų implantaciją?

Prieš procedūrą svarbu atlikti išsamų medicininį sveikatos būklės įvertinimą. Visa informacija, kuri bus reikalinga Jus prižiūrinčiam gydytojui, bus surinkta dar iki chirurginės intervencijos, kad būtų užtikrinta, jog dantų implantacija su intravenine sedacija būtų saugi pacientui. Įprastai nurodoma nevalgyti ir negerti 6–8 valandas prieš procedūrą. Taip pat svarbu, kad su pacientu kartu atvyktų lydintis asmuo, kuris galėtų padėti po procedūros, palydėtų į namus, nes po sedacijos pacientas gali jausti galvos svaigimą, silpnumą.

Kaip elgtis po intraveninės sedacijos?

Po procedūros rekomenduojama ilsėtis ir vengti vairavimo ar intensyvių fizinių veiksmų, kadangi sedacijos poveikis gali būti juntamas dar kelias valandas. Jei jaučiate galvos svaigimą ar nuovargį, pasistenkite būti ramioje aplinkoje, vengti įtampos ir streso. Gydytojas suteiks jums visas instrukcijas apie tai, kada galite pradėti valgyti ir gerti bei kokių atsargumo priemonių reikėtų laikytis.

Kada galima rinktis intraveninę sedaciją?

Intraveninę sedaciją pacientai renkasi, kai jaučia stiprų nerimą ar baimę dantų gydymo metu, kai planuojama chirurginė operacija yra sudėtinga ir gali trukti ilgai. Taip pat, kai vienu metu yra atliekamos kelios procedūros iš eilės ir numatytas gydymas yra kompleksinis. Pavyzdžiui, vienu metu pašalinami dantys ir atliekama vienmomentė dantų implantacija, yra implantuojami bedančiai žandikauliai ir panašiai.

Kokie implantacijos su intravenine sedacija etapai?

Dantų implantacija su intravenine sedacija prasideda nuo intraveninio kateterio įdėjimo, per kurį suleidžiami vaistai. Pacientas yra atsipalaidavęs, tačiau budrus, o procedūra vyksta be skausmo. Atliekama suplanuota chirurginė operacija. Intraveninės sedacijos metu pacientas būna ramus ir mieguistas, tačiau gali reaguoti į paprastus gydytojo nurodymus, pvz., išsižioti. Atliekamą operaciją nuolat stebi ir kontroliuoja gyd. anesteziologė reanimatologė, kuri, jeigu reikia, gali reguliuoti intraveninės sedacijos trukmę. Nutraukus sedaciją, vaistų poveikis greitai silpnėja, ir pacientas pabunda per kelias minutes. Po procedūros gali išlikti lengvas mieguistumas, tačiau dauguma pacientų atsigauna greitai ir yra pasiruošę vykti į namus.

Kokie specialistai mane prižiūrės intraveninės sedacijos metu?

Intraveninės sedacijos metu jus prižiūrės gyd. odontologas burnos chirurgas, kuris atliks chirurginę operaciją, gydytojui asistuos dvi gydytojo odontologo padėjėjos, o gydytoja anesteziologė reanimatologė bus atsakinga už jūsų saugumą operacijos metu, gyvybinių funkcijų stebėjimą ir vaistų dozavimą.

Specialistai

Akvilė Zelbienė

Gyd. anesteziologė reanimatologė
MPL-25591
Vilnius

Emilija Bovševič

Slaugos specialistė
SPL-55940
Registruotis